Młodzi naukowcy z wizytą w AJD

data: 03.03.2017, 18:50 | autor: Redakcja | kategorie: Aktualności

W dniu 17 lutego 2017 klasa II gimnazjum wraz z nauczycielami fizyki, chemii i biologii brała udział w warsztatach zorganizowanych w Akademii Jana Długosza.

Najpierw uczestniczyliśmy w pokazie najciekawszych eksperymentów z fizyki obejmujących działy:

mechanika (kinematyka, dynamika)

magnetyzm, elektromagnetyzm

elektrostatyka

prąd elektryczny (stały i zmienny)

optyka geometryczna i falowa, procesy widzenia

termodynamika, zmiany stanu skupienia

hydrostatyka, aerostatyka

Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna grupa brała udział w podróży ,, Od alchemii do chemii współczesnej”,a druga w pokazie doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem związków i reakcji barwnych.

Zajęcia bardzo nam się podobały, niektóre doświadczenia wykorzystamy podczas przygotowywanych przez nas w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Dni przedmiotów przyrodniczych” w naszej szkole. Z warsztatów nagraliśmy film,który także będzie można obejrzeć w szkole, a teraz przedstawiamy tylko kilka zdjęć.