Relaksacja

Od początku września uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z zajęć relaksacyjnych. Codzienny stres dopada bardzo często dzieci, które  same nie potrafią sobie z nim poradzić i potrzebują pomocy. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się ćwiczenia relaksacyjne. Techniki relaksacyjne doskonale niwelują skutki stresu. Niewielki stres jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi. Jednak kiedy jest on silny i długotrwały  pozbawia energii i może okazać się destrukcyjny.

Innymi problemami, których rozwiązaniem mogą okazać się ćwiczenia relaksacyjne to kłopoty z koncentracją uwagi, nadmierna ruchliwość dzieci, impulsywność itp. 

Głównym zadaniem technik relaksacyjnych jest dążenie do obniżenia napięcia psychicznego i fizycznego oraz poprawienie ogólnego samopoczucia. Opanowanie sztuki relaksu ma nauczyć panowania nad swoimi emocjami i reakcjami, poskromić i przekierować nadmiar energii dzieci, wyciszyć je  i poprawić ich zdolność koncentracji a co za tym idzie skorygować  pewne niepożądane  zachowania.  Udział w treningach relaksacyjnych przede wszystkim pomaga dzieciom w rozładowaniu negatywnych emocji. Poza tym daje możliwość odpoczynku, odprężenia, pokonania stresu, wyciszenia organizmu.

Wypoczęte i zrelaksowane dzieci potrafią lepiej się koncentrować, radzą sobie z nauką, z przebywaniem poza domem oraz w kontaktach  z innymi. 

Relaksacja ma wiele wspólnego z ciszą i zachowaniem milczenia, które uczą dzieci współżycia w grupie oraz zachowań społecznych pomagających włączyć się w życie.

Przeprowadzono wiele badań , które dokumentują pozytywny wpływ technik relaksacyjnych na ogólny rozwój dziecka. Dlatego też z radością zapraszam dzieci na nasze treningi. W tym roku szkolnym będzie to trening relaksacyjny Jacobsona i liczne wizualizacje. 

Skip to content