Święto Niepodległości

data: 13.11.2013, 15:18 | autor: Redakcja | kategorie: Aktualności

Dnia 8 listopada o godzinie 10.50 na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.


Wszyscy uczniowie zebrali się punktualnie i czekali na rozpoczęcie akademii. Część artystyczną, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Renaty Krawczyk. Oprawę muzyczną przygotowała pani Daria Lasoń.
W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na śmierci Józefa Piłsudskiego. Fakty historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi odegranymi na skrzypcach przez uczennicę klasy VI – Julię Curran. Na projektorze wyświetlano zdjęcia obiektów i miejsc związanych z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi. Część artystyczną zakończyło odśpiewanie przez chór szkolny i słuchaczy dwóch pieśni patriotycznych: Roty oraz Legionów. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Na zakończenie akademii głos zabrał Brat Dyrektor Wojciech Golonka podsumowując w krótkich słowach wagę przedstawionych informacji i dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii.

Autor: Julia Curran