Bez kategorii

Co roku w drugi wtorek lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu – obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet , które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. W tym roku ów Dzień obchodzony jest 9 lutego, ma on celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Klasa 7a w ramach “obchodów” Dnia Bezpiecznego Internetu realizuje projekt edukacyjny “Przystań w sieci” – który powstał z inicjatywy Facebooka i Unicef Polska. Projekt jest objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach tego projektu uczniowie omówili następujące zagadnienia: cyberprzemoc, cyberzagrożenia, fake news, teorie spiskowe i manipulacje w sieci, cyfrowe ślady i reputacja online, nielegalne i szkodliwe treści w Internecie oraz prywatność w cyfrowym świecie. Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina co roku, że dzieci i młodzież oprócz pozytywnego wykorzystania Internetu w życiu – muszą wiedzieć, że w sieci czeka również wiele niebezpieczeństw. Rolą nauczycieli jest pokazanie uczniom jak należy w sieci się poruszać, na co zwrócić uwagę, jak reagować, jak budować swój wizerunek on-line. Od dziś klasa 7a już to wie.

4 364 thoughts on “Dzień Bezpiecznego Internetu – obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku

Comments are closed.