Aktualności
Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle partnerem British Council Addvantage

Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle partnerem British Council Addvantage

British Council buduje relacje, zrozumienie i zaufanie pomiędzy społeczeństwem Wielkiej Brytanii i innych krajów poprzez sztukę, kulturę, edukację i język angielski. Pomaga dzieciom i młodym ludziom zdobywać umiejętności, pewność siebie i więzi, których szukają, aby zrealizować swój potencjał i uczestniczyć w silnych i integracyjnych społecznościach.

Jesteśmy naprawdę dumni i zadowoleni, że nasi uczniowie od wielu lat zdają egzaminy dzięki współpracy i uczestnictwu w programie British Council Addvantage. Nasi najmłodsi Uczniowie mogą pochwalić się dyplomami pięknie zaliczonych z wysokimi notami egzaminów YLE na wszystkich poziomach zaawansowania Starters, Movers i Flyers, a uczniowie klas starszych dyplomami KET, PET i FCE for Schools, na których wyniki są naprawdę imponujące.

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są otwarte sesje egzaminacyjne Cambridge Examinations dla Uczniów z obszaru Częstochowy i okolic. Kilkakrotnie nasi Uczniowie uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez British Council w Warszawie, w czasie których mogli doskonalić swoje umiejętności, dyskutując o Szekspirze – zawsze byliśmy bardzo chwaleni. Każdorazowo warsztaty kończyły się egzaminem Aptis badającym i określającym poziom zaawansowania znajomości języka angielskiego. Podczas pandemii te darmowe egzaminy Aptis były i są organizowane w naszej szkole w wersji on-line.

British Council doceniło nasz wkład w pracę i we współpracę, dlatego już od trzech lat nasza nauczycielka mgr Joanna Chwastowska, która jest również egzaminatorem Cambridge YLE, uczestniczy w spotkaniach w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie, podczas których przyznawane są wyróżnienia za znakomitą pracę – jesteśmy tam.


Certyfikaty dla uczniów


Skip to content