Dzień Muzyki

Dzień Muzyki

Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle był Dzień Muzyki.
W dniu 1 października, począwszy od 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina obchodzony jest Międzynarodowy (Światowy) Dzień Muzyki. Dzisiaj uczniowie w naszej szkole wspólnie bawili się dźwiękami: naśladowali odgłosy przyrody na podstawie wiersza ks. Jana Twardowskiego “Klasówka z religii”, śpiewali piosenkę “Wokół wszystko gra” z użyciem gestodźwięków a całość uroczystości zakończyła wspólna zabawa muzyczno-ruchowa. Najważniejszym punktem naszego spotkania były występy naszych uczniów, którzy pochwalili się swoim talentem. Maria Bera z klasy 2 zagrała na skrzypcach utwór R.Schumanna “Dwóch Grenadierów”, a Leon Gorzelak z tej samej klasy na keyboardzie wykonał “Kołysankę”, z klasy 3 Alan Kotas wykonał bardzo trudny utwór L.V.Beethovena “Dla Elizy”, z klasy 4 Monika Mysłek wykonała na keyboardzie “Piosenkę szwajcarską” a Paulina Pawlik “Kanon” Pachelbela, klasę 5 reprezentowały dwie dziewczynki Marysia Urbańska, która wykonała na keyboardzie melodię z filmu “Titanic”, a Zuzanna Szczepańska na skrzypcach zagrała temat z filmu “Witches’ Dance”. Uczniowie wykonali również piękne plakaty związane z muzyką – z klasy 1 Maksymilian Postawa i Oliwia Szostek, z klasy 2 Jakub Skóra, Tomasz Bednarek i Gustaw Kowalcze, z klasy 3 Lena Kowalska i Karolina Znojkiewicz, z klasy 4 Paweł Bobrowski i Paulina Pawlik, z klasy 5 Aleksandra Pawlik, Ala Pasychnik, Oliwer Gosławski i Alicja Knaś i z klasy 7 Magdalena Haba. Niech zawsze nam przyświeca motto Goethego z jednego z plakatów: “Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi ci nigdy nie śpiewają”

Skip to content