11.11.2022 Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.
W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę VIII b pod kierunkiem Pani Renaty Krawczyk.
W ciekawy , wymowny sposób przedstawiono losy narodu polskiego: rozbiory, zryw niepodległościowy i powrót na mapę Europy jako niepodległego, suwerennego kraju. Dzień ten był dla nas prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii.

O godzinie 11.11 wszystkie klasy zaśpiewały hymn państwowy . Głośno zabrzmiały słowa : „ Jeszcze Polska nie zginęła …
Wspólne śpiewanie hymnu odbyło się w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu

Delegacja Samorządu Uczniowskiego zapaliła znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
W ten sposób oddaliśmy hołd osobom, które walczyły o naszą wolność.

Klasa trzecia samodzielnie przygotowała i zaprezentowała multimedialne i albumowe prezentacje związane ze Świętem Niepodległości 11 listopada.