Przygoda w kopalni

25 listopada górnicze „Szczęść Boże” usłyszeli uczniowie klasy 6 i 7 podczas zwiedzania Kopalni Guido w Zabrzu.
Zwiedzanie odbywało się 320 m pod powierzchnią ziemi. Uczniowie poznali techniki wydobycia i zabezpieczania kopalń od XIX wieku do czasów współczesnych. Jedną z atrakcji było pokonanie części trasy elektryczną kolejką podwieszaną- jedyną tego typu kolejką górniczą na świecie udostępnioną dla turystów.
Kolejnym punktem atrakcji była Palmiarnia Miejska w Gliwicach. Uczniowie poznawali różne ciekawe rośliny tropikalne, paprocie, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, storczyki, wiele gatunków kaktusów oraz rośliny przyprawowe m.in.: pieprz czarny, goździki, kawę, wanilię, kardamon. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się egzotyczne papugi, owady, gady oraz akwaria pełne  ciekawych ryb.