Drukarka 3D

3… 2… 1… Start!!! Drukarka 3D w Naszej szkole to nie żart!

Po raz pierwszy uczniowie na zajęciach z informatyki poznawali tajniki projektów modeli 3D. Uczyli się tworzyć własne projekty. Wkrótce po kilku lekcjach z programem do konstruowania w 3D, będą drukować na drukarce własne pomysły.

A wszystkie wydruki dzięki naszej drukarce 3D, którą otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Już nie możemy się doczekać!

Kolejne klasy poznają tajniki tworzenia projektów modeli 3D. Tym razem w wielkiej przygodzie udział wzięły klasy: 5, 6, 8a. Jeszcze chwila i nauka modelowania „wyda pierwsze owoce” w postaci wydruku. Uczniowie pracują na stronie: makers.leopoly.com  Zachęcamy do korzystania ze strony i nauki jak tworzyć modele. Korzystanie ze strony jest bezpłatne, wymaga tylko krótkiej rejestracji. Dobrej zabawy 🙂

Z każdym dniem w naszej szkole coraz więcej klas uczy się modelowania i projektowania 3D. Tym razem swoje podboje zaczęła klasa 8b.

Tym razem modelowaniem 3D zajęła się klasa 4, 7 i 8. Każdy z uczniów stara się sam stworzyć swój własny, niepowtarzalny model do druku. Najlepsze zostaną wydrukowane na drukarce 3D. Bawimy się dalej 🙂

Już są! Pierwsze wydruki 3D naszych uczniów. A oto kilka najciekawszych propozycji i ich właścicieli:

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.”                Albert Einstein

Klasa 8a, 8b i 7 tworzyli własne projekty jajek wielkanocnych. Jak zawsze najciekawsze projekty zostaną wydrukowane.

W naszej szkole drukarka nie ma odpoczynku. Przedstawiamy kolejne, niektóre wydruki. Swoje dzieła uczniowie zabierają do domu. Będzie to wspaniała pamiątka za kilka lat.

Tym razem klasa 1 przetestowała swoje siły. Uczniowie zaczęli przygodę z modelowaniem. Zauważyli, że nie jest to takie łatwe. Jednak praca ich pochłonęła i czekają ze zniecierpliwieniem do następnych zajęć.

W Naszej Szkole drukarka 3D nie ma wytchnienia. Nic dziwnego, wyobraźnia naszych uczniów nie ma końca. A oto kilka przykładów projektów:

Skip to content