Konkursy

DYKTANDO

W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek. 

Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wyekspediowała już 8 tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl 

 

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Szkoły w Szachach 2022.
Celem zawodów jest wyłonienie Mistrza i Mistrzyni Szkoły, reprezentacji Szkoły do Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach oraz popularyzacja sportu szachowego. Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarskim (kojarzenie komputerowe) na dystansie 5 rund, tempem 15 minut na zawodnika.
Zgłoszenie uczestnictwa w zawodach do dnia 19.10.2022 roku poprzez wychowawców klas.

Zawody odbędą się 21 października 2022 r. w godzinach od 13.35 do około 16.30 w sali artystycznej.

DYKTANDO

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a zwłaszcza Nauczycieli i Uczniów, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się oczywiście 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału niezbędny będzie komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między godziną 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przygotowali nagrody! Powodzenia!

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
JESIENNA KOMPOZYCJA

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, skierowanym           
do klas 1-3. Prace konkursowe należy wykonać w formacie A3 w technice dowolnej np; farby plakatowe itd. Prace należy wykonać do 24 października (poniedziałek). Gotowe prace konkursowe bardzo prosimy składać do nauczycieli prowadzących dane klasy.
Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciel plastyki
Nauczyciel techniki  

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
JESIENNY PEJZAŻ

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, skierowanym           
do klas 4-8. Prace konkursowe należy wykonać w formacie A3 w technice dowolnej np; farby plakatowe itd. Prace należy wykonać do 24 października (poniedziałek). Gotowe prace konkursowe bardzo prosimy składać do nauczyciela plastyki lub nauczyciela techniki.
Serdecznie zapraszamy.

Skip to content