Wycieczka do Muzeum Chleba

7 grudnia klasy 1-3 odwiedziły Muzeum Chleba w Radzionkowie.
Główną atrakcją było uczestniczenie w warsztatach formowania i wypieku bułeczek -plecionek oraz pierników. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych eksponatów z dawnych czasów których ludzie używali w codziennym życiu. Poznali historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane oraz proces produkcji pieczywa.
Niezwykle ciekawa okazała się również lekcja w dawnej klasie szkolnej, podczas której dzieci zapoznały się z historią nauczania – zwyczajami panującymi przed laty w szkołach, dawnymi książkami, materiałami piśmienniczymi i przyborami szkolnymi. W Bacówce dzieci z apetytem skonsumowały wykonane wypieki.
Wycieczka dostarczyła dzieciom sporo wrażeń, ale przede wszystkim uzmysłowiła, czym dla człowieka był i jest chleb.