Aktualności
Festiwal Szachowy TAURON CHESS 2023

Festiwal Szachowy TAURON CHESS 2023

W środę zakończył się, rozgrywany w Częstochowie, Festiwal Szachowy TAURON CHESS 2023.
Uczniowie szkół średnich rywalizowali 23 maja. Turniej Otwarty odbył się 21 maja w Auli Tauron Dystrybucja S.A.
W turnieju otwartym zwyciężył IM Piotr Piesik, w przeszłości uczeń i absolwent Szkoły Podstawowej im. św. Jana de La Salle .
We wtorek i środę, 30 i 31 maja, wzięliśmy udział w turniejach szkół podstawowych. Miejscem zawodów była Hala Sportowa Częstochowa, gdzie trenują i rozgrywają mecze siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa, którzy niedawno, po wygraniu I Ligi, wywalczyli historyczny awans do Plus Ligi.
Turnieje rozegrano na dystansie 7 rund, tempem 10 minut + 5 sekund za posunięcie.
We wtorkowych zawodach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z klas 0-4. W zawodach wzięło udział 56 zawodników, w tym nasz reprezentant Grzegorz Lauks, który rozegrał bardzo dobre zawody, zajmując ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji chłopców!
Link do strony zawodów z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_3347/final_standings&7.html
W środę rozgrywali zawody uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8. Do zawodów przystąpiło 45 zawodników, w tym nasza reprezentantka Aleksandra Pietras, która rozegrała bardzo dobre zawody. Ola, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji dziewcząt znalazła się w gronie laureatów zawodów!
Link do strony zawodów z wynikami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_3348/final_standings&7.html
Gratulujemy Grzegorzowi i Aleksandrze, dziękujemy za Ich wspaniałą, sportowa postawę i godne reprezentowanie naszej Szkoły.

Skip to content