Laboratorium Przyszłości

Photony

Kolejna odsłona Laboratorium Przyszłości. Tym razem dzieci programowały zachowanie robota, odgłosy i kolory w zależności od przeżywanych emocji. Wyznaczali również trasę poruszania się.

Drukarka 3D

3… 2… 1… Start!!! Drukarka 3D w Naszej szkole to nie żart!

Po raz pierwszy uczniowie na zajęciach z informatyki poznawali tajniki projektów modeli 3D. Uczyli się tworzyć własne projekty. Wkrótce po kilku lekcjach z programem do konstruowania w 3D, będą drukować na drukarce własne pomysły. Już nie możemy się doczekać!

Kolejne klasy poznają tajniki tworzenia projektów modeli 3D. Tym razem w wielkiej przygodzie udział wzięły klasy: 5, 6, 8b. Jeszcze chwila i nauka modelowania „wyda pierwsze owoce” w postaci wydruku. Uczniowie pracują na stronie: makers.leopoly.com Zachęcamy do korzystania ze strony i nauki jak tworzyć modele. Korzystanie ze strony jest bezpłatne, wymaga tylko krótkiej rejestracji. Dobrej zabawy 🙂

Klocki konstrukcyjne

Uczniowie klas 1-3 w czasie zajęć w szkolnej świetlicy biorą udział w projekcie ,,Laboratoria Przyszłości”. Dzięki tej inicjatywie mogą rozwijać swoje kompetencje w dziedzinie nauki, techniki i sztuki. Podstawą sukcesu są: skupienie i precyzyjne działanie. A oto rezultaty wyśmienitej zabawy klockami:

Świetlica pionu starszego również korzysta z kloców, które zostały zakupione z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Budowanie i konstruowanie sprawia naszym uczniom dużo radości!

Skip to content