Aktualności
One More Story

One More Story

Każdy nauczyciel przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej wie, że najlepszym sposobem na rozbudzenie w dzieciach pasji czytania jest wczesne i częste czytanie książek na głos. Kontakt z literaturą jest czynnikiem niezbędnym w procesie uczenia się języka obcego. Niestety zarówno nauczyciele jak i rodzice mają ograniczony czas na czytanie uczniom i dzieciom zwłaszcza w języku obcym.

Czy oprogramowanie komputerowe mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu? Rona Roth, nauczycielka z 30-letnim doświadczeniem w pracy przedszkolnej, pomyślała, że odpowiedź brzmi „tak”, co spowodowało, że wraz z bratem Carlem Teitelbaumem, byłym producentem popularnego programu edukacyjnego dla dzieci Ulica Sezamkowa, zaczęli opracowywać One More Story.

Naszą filozofią przewodnią jest zapewnienie dzieciom łatwego dostępu do najwyższej jakości literatury dziecięcej prezentowanej w najbardziej zabawny, innowacyjny i kreatywny sposób. Naszym celem jest promowanie u dzieci zamiłowania do języka i literatury na wczesnych etapach rozwoju oraz kreowanie pokolenia świadomych czytelników.

Dlaczego dzieci w naszym przedszkolu korzystają z dostępu do biblioteki One More Story ucząc się języka angielskiego?


*Nasza biblioteka daje użytkownikowi możliwość słuchania potocznego języka angielskiego przez całą dobę.
*Nasza biblioteka jest zawsze otwarta.
*Książki w naszej bibliotece są zróżnicowane zaczynając od „pierwszych książek”, takich jak Bear in a Square, po książki z bardziej dojrzałymi treściami i bardziej zaawansowanym słownictwem, takim jak Stellaluna.
*Książki w naszej bibliotece to ponad 9000 różnych słów, stanowiących doskonałą podstawę do praktycznej znajomości języka angielskiego.
*Różnorodność głosów, ponad 30 różnych narratorów sanowi doskonałą bazę do szkolenia ucha w nauce języka obcego.
*Tryb I Can Read It pozwala użytkownikom kliknąć każde słowo w książce, aby wyraźnie usłyszeć wymowę tego słowa. W zaciszu komputera uczący się języka angielskiego może kliknąć trudne słowo wiele razy, dopóki nie opanuje wymowy.
*To, co zostało powiedziane w tekście, jest również wyrażone wizualnie. Ilustracje pomagają w zrozumieniu słownictwa i treści.
*Wielozmysłowe doznania, w tym muzyka wzmacniają rozumienie oraz pomagają zapamiętać nowe treści.
*Różnorodność książek i narratorów pomaga w przyswajaniu pięknej wymowy oraz intonacji, przynosząc korzyści całej grupie uczniów.
*Dostęp uczniów do One More Story wydłuża dzień szkolny, wiąże pracę w szkole z czynnościami wykonywanymi w domu i angażuje rodzinę ucznia w proces uczenia się.

3 544 thoughts on “One More Story